Autentyczna historia osoby, która wygrała milion w Dużego Lotka. Blog opowiada o tym na co została wydana kasa za wygraną i jak zmieniło sie życie szczęśliwca .
Blog > Komentarze do wpisu

Plan działania, czyli jak umiejętnie wydać miliony.

 

Plan działania, czyli jak umiejętnie wydać miliony.

Wrzawa w miasteczku na temat wygranej trochę przycichła. Sąsiedzi zgodnie wytypowali kilku mieszkańców, którzy mogli wygrać miliony. Podejrzewana była głównie jedna rodzina, która znienacka wymieniła dach, wstawiła okna ze złotymi szprosami oraz postawiła nowy płot z klinkieru. W kręgu podejrzeń pozostawał także młody nauczyciel angielskiego, który ostatnio kupił sobie nowy samochód. Auto co prawda nie było aż tak bardzo eleganckie, ale sąsiedzi doszli do wniosku, że młody człowiek po prostu się kamufluje. W każdym razie nikt nie kupi sobie takiego samochodu za korepetycje z języka angielskiego. W mieście nastąpiła atmosfera przyczajenia powiązanego z dalszą dyskretną obserwacją. Moich rodziców jednak nikt nie podejrzewał. Na fali współczucia za mizerny wygląd tata nawet dostał w pracy premię uznaniową.

Rodzice mogli teraz w spokoju sporządzić plan działania. W domu toczyły się długie dyskusje i pojawiały się nowe pomysły. Starły się ze sobą dwa całkowicie wykluczające poglądy - pierwszy - żeby się ujawnić, drugi - żeby zniknąć z oczu wszystkim, którzy mogliby nam zazdrościć. Ujawnienie się wiąże się z ogromnym ryzykiem, sąsiedzi najprawdopodobniej nas znienawidzą, znajdziemy fałszywych przyjaciół, staniemy się źródłem pożyczek dla rodziny, a być może także zostaniemy namierzeni przez lokalnych bandytów. Czy rozkosz wydawania pieniędzy wynagrodzi nam te stresy i udręki?

Po długiej i trudnej dyskusji pozostała nam tylko druga opcja - trzeba się całkowicie utajnić nie rezygnując z przyjemności wydawania pieniędzy. Po prostu trzeba się przeprowadzić i zamieszkać wśród ludzi, którzy mają taki wysoki status społeczny jak my. Wtedy nikt nam nie będzie zazdrościć pięknych samochodów, wanien z hydromasażem, elektronicznego sterowania domem oraz wakacji w Australii. Trzeba się po prostu przenieść tam, gdzie luksus jest normą.

Powstał szybki plan działania. Tata zrezygnuje z pracy i zacznie szukać odpowiedniego domu 500 km stąd. Do czasu znalezienia domu pozostaniemy utajnieni, a ja postaram się jakoś zdać maturę.

Kolejny odcinek: Wyprowadzka i smutny wątek miłosny.

piątek, 07 listopada 2008, anmira555

Polecane wpisy

  • Prawdziwe zakończenie cz.3

    Moje życie osobiste i zawodowe początkowo nie układało się zbyt szczęśliwie. Z momentem wygrania milionów przez rodziców postanowiłam, że matura będzie ostatnim

  • Prawdziwe zakończenie cz 2

    Jeżeli chodzi o nasz stan posiadania po ponad 5 latach od wygrania w lotto wygląda to następująco. Obecnie cały czas mamy dom pod Warszawą, który jest warty z k

  • Prawdziwe zakończenie

    Dzisiejsza listopadowa szaruga za oknem nastawiła mnie bardzo refleksyjnie i spowodowała, że zaczęłam sobie myśleć o przeszłości. Przypomniał mi się blog, który

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.chello.pl
2008/11/07 12:00:24
Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki :)
-
Gość: ano, 87.105.187.*
2008/11/07 12:52:01
czytam od deski do deski, wyczekuję kolejnych relacji
-
Gość: wujo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/07 13:10:00
świetnie się czyta Twoje notki, może książkę o tym napiszesz
-
Gość: no, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/07 13:14:29
Sciema jak chuy
-
Gość: loko, *.polskieradio.pl
2008/11/07 14:35:49
fajnie sie czyta szkoda tylko ze to wszystko fikcja. swoja droga moglabys/moglbys sie tak latwo nie podkladac ("mierny z polskiego" - jaaasne). no i ciekawe co do tego wszystkiego ma plusowe 36-6....
-
Gość: M, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/07 15:43:06
Ludzie, tak się czepiacie tego wszech obecnego 36-6... Spróbujcie założyć bloga na blox.pl to zobaczycie, że taki szablon jest podstawowy, a autorka (Ewelina?) po prostu go jeszcze nie zmieniła:/ I nie narzekajcie ciągle na to, jak się nie podoba, to nie czytajcie i tyle.
-
mateusz12240e
2008/11/14 17:51:16
czekam na kolejne notki!!
motywujemy.blox.pl/html
-
Gość: Michal, *.xdsl.centertel.pl
2009/07/30 18:39:32
to status spoleczny wynika z wygranj w totka:)
nic dzienego ze mature ledwo zdalaS:)